Bilgi Toplumu Hizmetleri

Bilgi Toplumu Hizmetleri Hakkında

Yeni Ticaret Kanunu Kapsamında yürülüğe alınan MTHS Hizmeti içeriğinde kullanılan bağlantı Bilgi Toplumu Hizmetleri adlı bir bağlantı ile web sitesine eklenmektedir.

Bilindiğ üzere MTHS Hizmeti sadece denetime tabi sermaye şirketleri için kanuni bir zorunlluktur.

MTHS Hizmeti kullanan şirketler web sitesi ana sayfasında "Bilgi Toplumu Hizmetleri" adında bir link oluşturarak, MTHS Hizmeti kapsamında sisteme e-imza ile yüklenen dosyalara erişim sağlarlar.

Bilgi Toplumu Hizmetleri içeriğinde şirkete ait çeşitli bilgiler ( şirket birleşme kararları, genel kurul kararları, vb ) bu belgelerin yüklenme tarihleri bulunmkatadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri kapsamında bulunan tüm belegeler e-imza ile yüklenmek zorundadır ve sadece şirketi imza ile temsile yetkili kanuni temsilcileri tarafından yapılmaktadır. Bilgi Toplumu Hizmetleri linki içeriğinde bulunan bilgiler doğru ve yetkili kişiler tarafından yüklenmiş bilgi ve belegelerdir.Bilgi Toplumu Hizmetleri Linki Nasıl Oluşturulur

BBilgi Toplumu Hizmetleri linki oluşturulabilmesi ancak sadece MTHS Hizmeti konusunda faaliyet iznine sahip firmalar tarafından oluşturulabilmektedir. Bilgi Toplumu Hizmetleri isim yada şekil olarak web sitesinde bulunmaktan öte mutlaka faaliyet iznine sahip firmalar tarafından hazırlanmış olmalıdır. Bilgi Toplumu Hizmetleri için oluşturulan yazılım kullanılmadan önce Tübitak tarafından mutlaka testlere tabi tutulmakta ve testleri başarıyla geçmesi sonrası MTHS Faaliyet izni alabilmektedir. Web Tasarım firması yada şirket bünyesinde yetkisiz şekilde oluşturulan "Bilgi Toplumu Hizmetleri" adındaki bağlantılar kanun karşısında yok hükmündedir. Bu şekilde kullanan firmalar bu hizmeti hiç kullanmamış sayılmaktadır.

BTH MTHS Hizmeti kullanmak için 0 216 355 75 37 nolu telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Bakanlık faaliyet iznine sahip yetkili MTHS sağlayıcısı olan firmamız, web tasarımı üzerinde Bilgi Toplumu Hizmetleri bağlantısı oluşturmak ve web sitenize bu bağlantının eklenmesi için gereken çalışmayı ücretsiz olarak yapmaktayız.